Konsultacje internistyczne online

Internista, czyli specjalista chorób wewnętrznych to lekarz pierwszego kontaktu, z którym skonsultujesz wszystkie najpopularniejsze schorzenia i objawy. Jeśli masz problemy z oddychaniem, kłopoty z trawieniem, bóle reumatyczne lub podobne dolegliwości, nasz internista dokona wstępnej diagnozy, a w razie potrzeby wypisze e-receptę, z którą rozpoczniesz terapię.

Konsultacje lekarskie

Wybierz specjalizację lekarza i przeprowadź konsultację.

Cena: 79 zł

Skontaktuj się z nami jeśli:

Jeśli zauważasz u siebie problemy z oddychaniem, problemy trawienne, bóle kości lub inne dolegliwości, skontaktuj się z lekarzem internistą. W trakcie konsultacji możesz również otrzymać e-receptę i od razu rozpocząć terapię.

To takie proste:

Krok 1

WYBIERZ USŁUGĘ

Krok 2

ZAREJESTRUJ SIĘ I DOKONAJ OPŁATY

Krok 3

UZUPEŁNIJ FORMULARZ ZDROWOTNY

Krok 4

PRZEPROWADŹ KONSULTACJĘ

Dzięki konsultacji ze specjalistą chorób wewnętrznych w mojarecepta.pl możesz otrzymać profesjonalną poradę lekarską na temat popularnych schorzeń. Internista doradzi Ci jakie działania podjąć w przypadku takich objawów jak bóle kości, niedoczynność tarczycy, lub wysokie ciśnienie.

Oni nam zaufali

Interniści należą do specjalistów stanowiących fundament współczesnej opieki medycznej. Lekarze ci posiadają bardzo rozległą wiedzę z zakresu ludzkiej fizjologii, przez co wielu pacjentów najpierw właśnie do nich zgłasza się z różnymi problemami zdrowotnymi. Przeprowadzana przez specjalistę konsultacja internistyczna może się odbyć online, co ma szczególne znaczenie dla osób zaniepokojonych stanem swojego zdrowia i oczekujących szybkiej diagnostyki. 

Czym zajmuje się internista online?

Interna jest bardzo rozległą dziedziną medycyny, poświęconą chorobom narządów wewnętrznych. Dział ten obejmuje wszystkie układy organizmu człowieka, włącznie z układem krążenia, pokarmowym, oddechowym, hormonalnym, moczowym czy kostno-stawowym. Tego rodzaju specjaliści bardzo często pracują jako lekarze pierwszego kontaktu, ponieważ posiadają wyjątkowo szeroką wiedzę medyczną oraz duże doświadczenie. Różne schorzenia i dolegliwości mogą równocześnie dotyczyć wielu układów i narządów, dlatego bardzo istotne znaczenie ma odpowiednio szybka reakcja na niepokojące objawy. Interniści bardzo często realizują cały proces leczenia – włącznie z postawieniem diagnozy, przepisaniem leków, kontrolą stanu zdrowia oraz wydaniem zaleceń profilaktycznych. Lekarz chorób wewnętrznych może też zadecydować o podjęciu innych działań, jeżeli uzna to za zasadne podczas konsultacji internistycznej online lub w gabinecie. 

Czego może dotyczyć konsultacja internistyczna online?

Konsultacja z internistą online może dotyczyć wielu różnych problemów medycznych. Do tego rodzaju specjalistów często zgłaszają się pacjenci, którzy potrzebują porady w zakresie chorób metabolicznych, endokrynologicznych, alergicznych czy reumatologicznych. Konsultacje online u internisty mogą umożliwić wstępne rozpoznanie np. cukrzycy, choroby wieńcowej, nadciśnienia tętniczego, miażdżycy, choroby wrzodowej, refluksu żołądka oraz nadczynności i niedoczynności tarczycy, a także anginy, astmy, zapalenia oskrzeli oraz wielu innych schorzeń. Na konsultacje internistyczne często zgłaszają się pacjenci z niepokojącymi objawami, takimi jak wymioty, biegunki, zaparcia, wysypki czy inne symptomy typowe dla chorób przewlekłych. Lekarz internista przyjmujący online może ustalić wstępne przyczyny pogorszenia się stanu zdrowia pacjenta, a także monitorować proces dotychczasowego leczenia. Istnieje też możliwość przekierowania chorego do innego specjalisty. Jeżeli na podstawie konsultacji online internista uzna to za zasadne, może wystawić e-receptę na niezbędne leki. W przypadku braku konieczności podjęcia leczenia, specjalista jest w stanie zaoferować pomoc profilaktyczną – np. zasugerować wprowadzenie zdrowych nawyków czy regularną samoobserwację. 

Jak wygląda wizyta online u internisty?

Wizyta online u internisty opiera się na konsultacji przeprowadzanej w ramach usługi telemedycznej. Po dopasowaniu dogodnego terminu, wybraniu kanału komunikacji ze specjalistą oraz uiszczeniu opłaty, pacjent odbywa zdalną rozmowę z lekarzem. Konsultacja internistyczna online nie wymaga opuszczania domu i składania osobistej wizyty w gabinecie stacjonarnym. Podczas rozmowy, specjalista przeprowadza kompleksowy wywiad medyczny i podejmuje decyzję o kolejnych działaniach. W zależności od przyczyn konsultacji, lekarz może dokonać wstępnej diagnostyki, udzielić pacjentowi porad z zakresu profilaktyki zdrowotnej czy przekazać zalecenia odnoszące się do okresu pooperacyjnego lub pozabiegowego. Internista przyjmujący online jest też w stanie przeanalizować wyniki badań diagnostycznych, np. hematologicznych, biochemicznych, immunochemicznych, mikrobiologicznych, moczu i kału czy EKG i RTG. 

Jak w ramach konsultacji online z internistą otrzymać e-receptę?

Wizyta online u internisty pozwala na otrzymanie recepty elektronicznej, przepisywanej na leki przeznaczone do leczenia różnych chorób wewnętrznych. Warunkiem jest odbycie wywiadu medycznego, na podstawie którego lekarz zadecyduje o zasadności stosowania danego środka. Pacjent powinien szczegółowo opisać dolegliwości i objawy chorobowe, a w razie konieczności przedstawić wyniki badań. Wszystkie informacje udzielane interniście podczas konsultacji online są bardzo pomocne w ustaleniu przyczyn pogorszenia stanu zdrowia, stanowiąc tym samym podstawę do przepisania konkretnych leków. Na podstawie otrzymanych danych, specjalista przekazuje pacjentowi zalecenia odnośnie dalszego postępowania. Receptę elektroniczną wystawioną przez internistę online zrealizować można w dowolnej aptece, za pomocą przydzielonego 4-cyfrowego PIN-u oraz numeru PESEL. Kod niezbędny do wykupienia leków przekazywany jest pacjentowi przez SMS lub e-mailem.