Konsultacje pediatryczne online

Pediatra online to świetna alternatywa dla stacjonarnych wizyt w przychodni. Teraz nie musisz już stać w kolejkach, lub martwić się, że Twój maluszek zarazi się od innych pacjentów. Dzięki wyczerpującemu wywiadowi, nasz specjalista pozna objawy i historię choroby, doradzi Ci dalsze postępowanie, a w razie potrzeby wypisze e-receptę, którą zrealizujesz w dowolnej aptece.

Konsultacje lekarskie

Wybierz specjalizację lekarza i przeprowadź konsultację.

Cena: 79 zł

Skontaktuj się z nami jeśli Twoje dziecko:

To takie proste:

Krok 1

WYBIERZ USŁUGĘ

Krok 2

ZAREJESTRUJ SIĘ I DOKONAJ OPŁATY

Krok 3

UZUPEŁNIJ FORMULARZ ZDROWOTNY

Krok 4

PRZEPROWADŹ KONSULTACJĘ

pediatra online

E-konsultacja to możliwość rozmowy z lekarzem specjalistą bez potrzeby stacjonarnej wizyty w przychodni. Jest to doskonałe rozwiązanie szczególnie dla rodziców z małymi dziećmi. W trakcie konsultacji nasz lekarz pediatra udzieli porady, dokona wstępnej diagnozy infekcji lub wypisze receptę. 

Oni nam zaufali

Pediatria to dziedzina medycyny w całości poświęcona najmłodszym pacjentom. Diagnostyką, leczeniem i profilaktyką chorób wieku dziecięcego zajmuje się lekarz pediatra, pod którego opieką dzieci i młodzież pozostają aż do osiągnięcia pełnoletniości. Pierwsze wizyty u tego specjalisty mają miejsce już w ciągu kilku dni po narodzinach. Konsultację z pediatrą przeprowadzić można również online, czyli w ramach usługi telemedycznej. 

Czym zajmuje się lekarz pediatra przyjmujący online?

Grupa pacjentów konsultowanych przez pediatrę obejmuje dzieci w każdym wieku. W początkowych latach specjalista ten ocenia przede wszystkim ich prawidłowy rozwój, co odbywa się w ramach wizyt kontrolnych. Regularna ocena stanu zdrowia dzieci pozwala na odpowiednio szybką interwencję w razie wykrycia różnych zaburzeń i nieprawidłowości. W zakresie profilaktyki bardzo istotne są wizyty szczepienne, które chronią najmłodszych pacjentów przed chorobami zakaźnymi. Rozwój telemedycyny sprawił, że wiele konsultacji pediatrycznych może odbywać się na drodze zdalnej. Dotyczy to chociażby wstępnej diagnostyki różnych chorób wieku dziecięcego, a także przeprowadzania ich leczenia oraz monitorowania postępów. Konsultacja przeprowadzana z pediatrą online może dotyczyć chorób wirusowych i bakteryjnych, którymi dzieci zarażają się bardzo często. Pod stałą opieką tego lekarza znajdują się też mali pacjenci z chorobami przewlekłymi, wymagający systematycznych kontroli ogólnego stanu zdrowia. W takim przypadku konsultacje zwykle prowadzone są równocześnie z innymi specjalistami. Jeżeli zachodzi taka konieczność, pediatra przyjmujący online może przekierować dziecko na dodatkowe badania lub wystawić e-receptę na niezbędne leki.

Jak wygląda e-wizyta u pediatry?

Aby skorzystać z pomocy pediatry online, wystarczy umówić dogodny termin konsultacji, opłacić usługę i wybrać formę kontaktu z lekarzem. W zależności od przyczyn e-wizyty, konieczne może się okazać przedstawienie indywidualnej dokumentacji medycznej – książeczki zdrowia dziecka oraz karty badań profilaktycznych, a w przypadku pacjentów z chorobami przewlekłymi również informacji przedstawiających ich przebieg. Sama e-wizyta u pediatry odbywa się w bardzo komfortowych warunkach, ponieważ nie wymaga osobistego stawiania się w gabinecie lekarskim. W zależności od wieku młodego pacjenta, lekarz przeprowadza wywiad medyczny bezpośrednio z dzieckiem lub jego opiekunem. Na podstawie przeprowadzonej konsultacji, pediatra decyduje o podjęciu kolejnych działań – np. skierowaniu na specjalistyczne badania czy wystawieniu e-recepty.  Istotnym zadaniem specjalisty jest udzielenie rodzicom porad dotyczących prawidłowej opieki profilaktycznej, zwłaszcza w przypadku niemowląt. 

Z jakimi objawami można się zgłosić do lekarza pediatry online?

W ramach usług telemedycznych, pediatra może przyjmować online przez nawet 24 godziny na dobę. Rodzice powinni zdecydować się na umówienie konsultacji zawsze, gdy zaobserwują jakiekolwiek niepokojące objawy. Dotyczy to zwłaszcza wysokiej temperatury ciała, kaszlu, kataru, biegunek, zaparć czy wymiotów, a także zmian skórnych oraz dolegliwości bólowych żołądka, ucha czy głowy. Alarmująca może być również osowiałość i senność, długotrwała utrata apetytu czy nadmierna płaczliwość. Podczas konsultacji online, lekarz pediatra może rozpoznać nawet ospę wietrzną, świnkę, odrę czy ospę wietrzną. W zależności od przyczyn e-wizyty, specjalista ten jest w stanie wstępnie zdiagnozować nieprawidłowości w funkcjonowaniu układów organizmu dziecka, zaburzenia rozwojowe czy wady genetyczne.