Konsultacje pediatryczne online

Pediatra online to świetna alternatywa dla stacjonarnych wizyt w przychodni. Teraz nie musisz już stać w kolejkach, lub martwić się, że Twój maluszek zarazi się od innych pacjentów. Dzięki wyczerpującemu wywiadowi, nasz specjalista pozna objawy i historię choroby, doradzi Ci dalsze postępowanie, a w razie potrzeby wypisze e-receptę, którą zrealizujesz w dowolnej aptece.

Konsultacja z lekarzem online to świetnie rozwiązanie dla rodziców poszukujących szybkiego i prostego sposobu na uzyskanie rzetelnych informacji na temat stanu zdrowia swojej pociechy. Lekarz online przeprowadzi z Tobą konsultację lekarską przez Internet w dogodnym dla Ciebie terminie.

Konsultacje lekarskie

Wybierz specjalizację lekarza i przeprowadź konsultację.

Cena: 59 zł

Rekomendowane przez nas konsultacje z lekarzem online umożliwą Ci uzyskanie e-Zwolnienia lub e-Recepty bez wychodzenia z domu. Niezależnie od tego gdzie się znajdujesz, przeprowadzenie rozmowy z pożądanym specjalistą nie będzie stanowiło kłopotu. Porady pediatryczne online w formie czatu bądź wideorozmowy stanowią coraz częstszy wybór rodziców, którzy z uwagi na wiele obowiązków poszukują dobrej alternatywy dla wizyt stacjonarnych.

Warto dodać, że konsultacje lekarskie przez Internet są w pełni bezpieczne i gwarantują najwyższy poziom szyfrowania danych. Oznacza to, że dokumentacja medyczna Twojego dziecka nie dostanie się w niepowołane ręce i będzie dostępna wyłącznie dla Ciebie i uprawnionych specjalistów. Porada lekarza online jest stawiana na równi z poradą lekarską uzyskaną w Gabinecie, dlatego jeśli Twoje dziecko potrzebuje nagłej pomocy, nie wahaj się i sprawdź jakie zalecenia ma dla Ciebie nasz pediatra 24h.

Pragniemy, aby konsultacje lekarskie przez internet realizowane za pośrednictwem naszego portalu stanowiły realne wsparcie dla dzieci borykających się z rozmaitymi dolegliwościami, dlatego oferujemy dostęp do specjalistów z różnych gałęzi medycyny.

Skontaktuj się z nami jeśli Twoje dziecko:

To takie proste:

Krok 1

WYBIERZ USŁUGĘ

Krok 2

ZAREJESTRUJ SIĘ I DOKONAJ OPŁATY

Krok 3

UZUPEŁNIJ FORMULARZ ZDROWOTNY

Krok 4

PRZEPROWADŹ KONSULTACJĘ

pediatra online

E-konsultacja to możliwość rozmowy z lekarzem specjalistą bez potrzeby stacjonarnej wizyty w przychodni. Jest to doskonałe rozwiązanie szczególnie dla rodziców z małymi dziećmi. W trakcie konsultacji nasz lekarz pediatra udzieli porady, dokona wstępnej diagnozy infekcji lub wypisze receptę. 

Korzystając z naszego portalu przekonasz się, że konsultacja z lekarzem online jest skuteczna i szybka. Umożliwiamy wizyty w dogodnych terminach, proponując szeroką gamę usług medycznych. Dostępne o każdej porze porady lekarskie 24h zapewnią Twojemu dziecku oczekiwane wsparcie. Zapraszamy!

Oni nam zaufali

Pediatria to dziedzina medycyny w całości poświęcona najmłodszym pacjentom. Diagnostyką, leczeniem i profilaktyką chorób wieku dziecięcego zajmuje się lekarz pediatra, pod którego opieką dzieci i młodzież pozostają aż do osiągnięcia pełnoletniości. Pierwsze wizyty u tego specjalisty mają miejsce już w ciągu kilku dni po narodzinach. Konsultację z pediatrą przeprowadzić można również online, czyli w ramach usługi telemedycznej. 

Czym zajmuje się lekarz pediatra przyjmujący online?

Grupa pacjentów konsultowanych przez pediatrę obejmuje dzieci w każdym wieku. W początkowych latach specjalista ten ocenia przede wszystkim ich prawidłowy rozwój, co odbywa się w ramach wizyt kontrolnych. Regularna ocena stanu zdrowia dzieci pozwala na odpowiednio szybką interwencję w razie wykrycia różnych zaburzeń i nieprawidłowości. W zakresie profilaktyki bardzo istotne są wizyty szczepienne, które chronią najmłodszych pacjentów przed chorobami zakaźnymi. Rozwój telemedycyny sprawił, że wiele konsultacji pediatrycznych może odbywać się na drodze zdalnej. Dotyczy to chociażby wstępnej diagnostyki różnych chorób wieku dziecięcego, a także przeprowadzania ich leczenia oraz monitorowania postępów. Konsultacja przeprowadzana z pediatrą online może dotyczyć chorób wirusowych i bakteryjnych, którymi dzieci zarażają się bardzo często. Pod stałą opieką tego lekarza znajdują się też mali pacjenci z chorobami przewlekłymi, wymagający systematycznych kontroli ogólnego stanu zdrowia. W takim przypadku konsultacje zwykle prowadzone są równocześnie z innymi specjalistami. Jeżeli zachodzi taka konieczność, pediatra przyjmujący online może przekierować dziecko na dodatkowe badania lub wystawić e-receptę na niezbędne leki.

Jak wygląda e-wizyta u pediatry?

Aby skorzystać z pomocy pediatry online, wystarczy umówić dogodny termin konsultacji, opłacić usługę i wybrać formę kontaktu z lekarzem. W zależności od przyczyn e-wizyty, konieczne może się okazać przedstawienie indywidualnej dokumentacji medycznej – książeczki zdrowia dziecka oraz karty badań profilaktycznych, a w przypadku pacjentów z chorobami przewlekłymi również informacji przedstawiających ich przebieg. Sama e-wizyta u pediatry odbywa się w bardzo komfortowych warunkach, ponieważ nie wymaga osobistego stawiania się w gabinecie lekarskim. W zależności od wieku młodego pacjenta, lekarz przeprowadza wywiad medyczny bezpośrednio z dzieckiem lub jego opiekunem. Na podstawie przeprowadzonej konsultacji, pediatra decyduje o podjęciu kolejnych działań – np. skierowaniu na specjalistyczne badania czy wystawieniu e-recepty.  Istotnym zadaniem specjalisty jest udzielenie rodzicom porad dotyczących prawidłowej opieki profilaktycznej, zwłaszcza w przypadku niemowląt. 

Z jakimi objawami można się zgłosić do lekarza pediatry online?

W ramach usług telemedycznych, pediatra może przyjmować online przez nawet 24 godziny na dobę. Rodzice powinni zdecydować się na umówienie konsultacji zawsze, gdy zaobserwują jakiekolwiek niepokojące objawy. Dotyczy to zwłaszcza wysokiej temperatury ciała, kaszlu, kataru, biegunek, zaparć czy wymiotów, a także zmian skórnych oraz dolegliwości bólowych żołądka, ucha czy głowy. Alarmująca może być również osowiałość i senność, długotrwała utrata apetytu czy nadmierna płaczliwość. Podczas konsultacji online, lekarz pediatra może rozpoznać nawet ospę wietrzną, świnkę, odrę czy ospę wietrzną. W zależności od przyczyn e-wizyty, specjalista ten jest w stanie wstępnie zdiagnozować nieprawidłowości w funkcjonowaniu układów organizmu dziecka, zaburzenia rozwojowe czy wady genetyczne.

W jaki sposób pediatra online wystawia e-receptę?

Pediatra zdalnie może wystawić receptę elektroniczną, która upoważnia do wykupienia niezbędnych leków. W tym celu specjalista powinien otrzymać dostęp do kilku informacji. Sama e-recepta wystawiana jest na numer PESEL dziecka, które powinno przyjmować zalecony środek farmaceutyczny. W większość przypadków konsultacja pediatryczna online wystarcza, aby lekarz mógł przepisać leki wyłącznie w oparciu o wywiad medyczny. Specjalista musi jednak potwierdzić zasadność przyjmowania preparatu przez dziecko, dlatego konieczne może być dołączenie wyników badań. Samo nawiązanie kontaktu online przebiega szybko, a cała konsultacja rzadko trwa powyżej 20 minut. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, zdalna wizyta u lekarza pediatry może zostać skrócona lub przedłużona. Recepta elektroniczna w większości przypadków wystawiana jest od razu, dzięki czemu rodzic może wykupić potrzebne leki natychmiast po uzyskaniu niezbędnego kodu.

Czego potrzebuje pediatra online do wystawienia e-recepty?

Pediatra online 24 h na dobę udziela konsultacji, dzięki czemu może być pomocny w rozwiązywaniu wielu problemów zdrowotnych u dzieci. Specjalista ten jest w stanie zapewnić wsparcie i wystawić e-receptę zarówno przy rutynowych przypadkach, jak i tych nagłych oraz wymagających błyskawicznej interwencji. Po zamówieniu usługi i jej opłaceniu, rodzice muszą tylko wypełnić formularz online. Tak samo jak w przypadku stacjonarnych konsultacji, odbycie e-wizyty wymaga wcześniejszej rejestracji. Dane zamieszczone w formularzu są niezbędne, aby pediatra mógł wystawić lub przedłużyć e-receptę. Lekarz musi jasno określić rodzaj i nazwę leku, a także liczbę wymaganych opakowań. Maksymalna ilość przepisywanych środków jest ustalana na podstawie przepisów prawa farmaceutycznego. Jeżeli potrzebne są wyniki badań dziecka, można je zeskanować lub zrobić zdjęcie. W ten sposób pediatra będzie w stanie lepiej poznać aktualny stan zdrowia małego pacjenta, a tym samym przyspieszyć cały proces konsultacji oraz pojąć trafniejsze decyzje podczas diagnostyki.