Psychiatra online

Skorzystaj u nas z możliwości zdalnej konsultacji lekarskiej dla tych, którzy potrzebują pomocy w nagłych przypadkach a nie mogą, lub nie chcą lub nie mogą skorzystać z publicznej przychodni lekarskiej. Stres związany z wizytą u psychiatry bywa głównym powodem rezygnacji z leczenia. Jeśli chcesz uniknąć oczekiwanie na wizytę w poczekalni, kontaktu z innymi pacjentami wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą? Dyskrecja to nasza domena.

W wielu przypadkach psychiatra online 24h to główna forma wsparcia dla Pacjentów borykających się z różnymi problemami. Decydując się na konsultację za pośrednictwem naszego portalu możesz liczyć na zrozumienie, dyskrecję oraz krótki czas oczekiwania na termin. W zależności od potrzeb możesz przeprowadzić rozmowę telefonicznie, poprzez czat lub przy wykorzystaniu wideorozmowy. Psychiatra online 24h jest otwarty na każdego Pacjenta i stanowi niezastąpione rozwiązanie również dla osób starszych bądź niepełnosprawnych.

Konsultacje lekarskie

Wybierz specjalizację lekarza i przeprowadź konsultację.

Cena: 199 zł

*Zamawiając usługę, zobowiązujesz się podać lekarzowi kod PIN dostępu do danych IKP umożliwiających weryfikację wystawionych dotychczas recept – lekarz musi przed wystawieniem dla Ciebie recepty znać Twoją historię choroby i zażywanych leków. Wynika to z rozporządzenia Ministra Zdrowia.

To takie proste:

Krok 1

WYBIERZ USŁUGĘ

Krok 2

ZAREJESTRUJ SIĘ I DOKONAJ OPŁATY

Krok 3

UZUPEŁNIJ FORMULARZ ZDROWOTNY

Krok 4

PRZEPROWADŹ KONSULTACJĘ

Jeśli potrzebujesz pomocy wypełnij formularz, a niezwłocznie skontaktuje się z Tobą nasz lekarz. Umawiając wizytę z psychiatrą online 24h możesz wybrać preferowaną przez siebie godziną oraz formę wsparcia. W zależności o potrzeb, specjalista przepiszę e-receptę na pożądane leki, skieruje do szpitala bądź zaproponuje optymalne sposoby leczenia.

Oni nam zaufali

Zaburzenia emocjonalne są poważnym problemem zdrowotnym, którego nie powinno się bagatelizować. Podjęcie odpowiednich działań ma szczególne znaczenie dla pacjentów nieradzących sobie z traumatycznymi przeżyciami i depresją, ponieważ chroni ich przed różnymi niebezpiecznymi konsekwencjami. Czas oczekiwania na konsultację ze specjalistą bywa jednak bardzo długi, a tym samym często nieakceptowalny. Obecnie profesjonalne wsparcie psychiatryczne można jednak uzyskać w formie teleporad, które realizowane są w systemie zdalnym.

Czym zajmuje się lekarz psychiatra online?

Psychiatra przeprowadzający e-konsultacje to wykwalifikowany specjalisty, który polega szerokie spektrum uprawnień. Jego umiejętności nie odbiegają od tych posiadanych przez lekarzy przyjmujących swoich pacjentów w stacjonarnych gabinetach. Psychiatra online przeprowadza konsultacje w oparciu o takie same zasady, które obowiązują specjalistów prowadzących praktykę w fizycznych poradniach. Podstawową różnicą jest sposób nawiązywania kontaktu z pacjentem, ponieważ cała usługa realizowana jest na drodze zdalnej. Taka forma wsparcia zapewnia jednak skuteczną pomoc osobom, które mają specyficzne problemy emocjonalne. Doświadczony specjalista będzie w stanie wypracować odpowiednią relację z pacjentem, dzięki czemu zdobędzie jego zaufanie i zapewni odpowiednio dyskretne warunki terapii. Zdalna forma kontaktu z psychiatrą jest szczególnie istotna dla osób, które ze względu na wstyd, nieśmiałość czy potrzebę anonimowości mają duże opory przed odwiedzeniem lekarza. Dla takich pacjentów e-konsultacja jest bardzo wskazana, ponieważ może dodatkowo wpłynąć korzystnie na proces terapeutyczny oraz go przyspieszyć.

Jakie są wskazania do skorzystania z e-konsultacji psychiatrycznej

Psychiatra realizujący zdalne e-konsultacje może być pomocny w wielu sytuacjach. Poza prowadzeniem terapii już występujących zaburzeń, syndromów, zespołów i schorzeń, lekarz ten może też wykonywać testy psychologiczne oraz na podstawie ich wyników oceniać obecny stan zdrowia psychicznego. Z tego też powodu, psychiatra online często zapewnia wsparcie osobom zaniepokojonym różnymi symptomami. E-konsultacja jest zalecana zwłaszcza przy długotrwałych wahaniach nastroju, problemach z zachowaniami społecznymi czy trudnościach z wychodzeniem z traumy. Obsługa psychiatryczna przydaje się też pacjentom, którzy zmagają się z nerwowością, utratą motywacji, rozdrażnieniem, apatią oraz innymi oznakami charakterystycznymi dla depresji. Lekarz ten może udzielić porady również przy specyficznych i nietypowych przypadkach, np. urojeniach, halucynacjach czy omamach. Skorzystanie z e-konsultacji może być wskazane przy walce z różnymi uzależnieniami, np. od hazardu, alkoholu czy narkotyków. Psychiatra online 24 godziny na dobę zapewnia wsparcie swoim pacjentom, dzięki czemu można się do niego zwrócić nawet w nagłych i awaryjnych sytuacjach.

Czy psychiatra prowadzący konsultacje online może przepisywać leki

Psychiatra oferujący konsultacje online jest uprawniony do wypisywania leków, a także skierowań na specjalistyczne badania czy zwolnień lekarskich. Głównym czynnikiem będzie przede wszystkim wynik samej teleporady. Specjalista ten przeprowadza wywiad medyczny, dzięki któremu może trafnie zidentyfikować źródło problemów pacjenta oraz ustalić potencjalne przyczyny trudności emocjonalnych. Podczas e-konsultacji, psychiatra otrzymuje informacje dotyczące różnych sfer życia chorego – np. na temat dzieciństwa, rodziny, relacji partnerskich, sytuacji finansowej, pracy czy edukacji. W trakcie rozmowy z pacjentem, lekarz precyzyjnie ocenia jego stan zdrowia. Po ewentualnym przeanalizowaniu wyników badań, wystawiana jest e-recepta elektroniczna na wybrane środki. Leczenie farmakologiczne w wielu przypadkach przynosi dobre efekty, zwłaszcza w połączeniu ze specjalistyczną psychoterapią. Sama erecepta przesyłana jest pacjentowi SMS-em lub mailem, razem z PIN-em do jej realizacji. Aby wykupić lek, wystarczy podać go farmaceucie oraz przedstawić osobisty numer PESEL.