Przedłużenie recepty na schorzenia przewlekłe online

Przyjmujesz leki na receptę? Teraz możesz z łatwością kontynuować terapię bez konieczności stacjonarnej wizyty w przychodni. Nie czekaj w kolejce, nie ryzykuj zakażenia od innych pacjentów. Porozmawiaj z naszym lekarzem i otrzymaj receptę, która z łatwością zrealizujesz w każdej aptece. Wystarczy Ci tylko telefon i kilka minut na rozmowę ze specjalistą.

Przedłużenie recepty

Przedłuż receptę na obecnie przyjmowane leki.

Cena: 39 zł

Skontaktuj się z nami jeśli:

To takie proste:

Krok 1

WYBIERZ USŁUGĘ

Krok 2

ZAREJESTRUJ SIĘ I DOKONAJ OPŁATY

Krok 3

UZUPEŁNIJ FORMULARZ ZDROWOTNY

Krok 4

PRZEPROWADŹ KONSULTACJĘ

Czym jest e-recepta? Jest to elektroniczna wersja klasycznej, papierowej recepty. Otrzymujesz ją za pomocą wiadomości SMS lub maila. Dziś jest to najpopularniejsza forma recepty, a w przychodni online otrzymasz ją bez wychodzenia z domu w trakcie konsultacji telefonicznej z lekarzem. Dzięki temu możesz z łatwością rozpocząć terapię lub kontynuować przyjmowanie leku na choroby przewlekłe.
przedłużenie recepty przez internet

Oni nam zaufali

Przedłużenie recepty online pozwala na uzyskanie leków niezbędnych do kontynuowania leczenia, bez konieczności opuszczania domu i składania wizyty w fizycznym gabinecie lekarskim. W ten sposób pacjent jest w stanie wykupić środki przepisywane na różne schorzenia, również te występujące przewlekle lub okresowo. Przedłużenie e-recepty dotyczyć może leków na dolegliwości towarzyszące stałym chorobom, a także tym pojawiającym się niezależnie od nich. Jedynym warunkiem jest wypełnienie formularza online z ankietą medyczną, opłacenie e-wizyty oraz przeprowadzenie konsultacji ze specjalistą. 

Jak odbywa się przedłużanie recepty przez internet?

W e-recepcie znajdują się wszystkie dane na temat leku, które lekarz przepisuje pacjentowi. Dotyczy to również środków wystawianych celem kontynuowania dotychczasowego leczenia. Informacje dotyczące przedłużanych leków znajdują się na Internetowym Koncie Pacjenta, za pośrednictwem którego niezbędne dane przekazywane są lekarzowi, farmaceucie oraz instytucji refundującej. Na elektronicznej karcie pacjenta dostępne są wszystkie informacje dotyczące specjalisty przedłużającego receptę, a także ceny leku czy sposobu jego dawkowania. Po odbyciu konsultacji oraz zatwierdzeniu przez specjalistę konieczności kontynuowania leczenia danym środkiem, pacjent otrzymuje SMS-em lub e-mailem 4-cyfrowy PIN. Kod ten należy przedstawić w aptece razem z numerem PESEL, aby lek został wydany przez farmaceutę. W specyficznych przypadkach lekarz może wystawić tradycyjny wydruk informacyjny. 

Jak przedłużyć e-receptę?

Przedłużenie e-recepty może być przeprowadzone zarówno w stacjonarnym gabinecie lekarskim, jak i za pośrednictwem konsultacji online. Podstawę do przepisania nowych leków lub zalecenia kontynuowania leczenia wcześniejszymi środkami stanowi wywiad lekarski, w oparciu o który lekarz podejmuje finalną decyzję. Jeżeli specjalista uzna zasadność przedłużenia recepty, pacjent może liczyć na otrzymanie kodu PIN nawet w ciągu kilku-kilkunastu minut. W przypadku leków na schorzenia przewlekłe, zazwyczaj konieczne jest przedstawienie podczas konsultacji aktualnych wyników badań. Lekarz może odmówić przedłużenia e-recepty – np. jeżeli uzna, że leczenie przepisanymi do tej pory środkami nie jest dostatecznie efektywne lub występują niepokojące objawy związane z ich stosowaniem. Specjalista musi kierować się dobrem pacjenta oraz jego kondycją zdrowotną, dlatego w takiej sytuacji zwykle decyduje o skierowaniu chorego na dodatkowe badania lub przepisuje nowy lek. Ze względów bezpieczeństwa, kluczowe znaczenie ma precyzyjna analiza danych pozyskanych w ramach przeprowadzanej konsultacji.

Kiedy należy przedłużyć e-receptę?

Lekarz jednorazowo przepisuje ilość leku przeznaczoną do przyjmowania przez okres maksymalnie 360 dni. Liczba opakowań na jednej e-recepcie nie może przy tym przekraczać zapotrzebowania 120-dniowego na jeden środek, z uwzględnieniem zaleconego dawkowania. Pacjent nie musi od razu wykupywać całej przepisanej ilości leku. Istnieje możliwość realizowania recepty elektronicznej etapowo, czyli np. po jednym opakowaniu. Leki powinny być jednak wykupione w 30 dni od daty wystawienia, o ile specjalista wyraźnie nie oznaczy innego terminu realizacji. Dotyczy to zarówno środków zapisywanych jako nowe, jak i tych przeznaczonych do kontynuowanego przyjmowania. W tym drugim przypadku kluczowe znaczenie ma odpowiednio szybkie przedłużenie recepty, na co pozwala właśnie konsultacja przeprowadzona online. W ten sposób można uniknąć ryzykownej przerwy w przyjmowaniu leku, np. na choroby przewlekłe czy występujące okresowo. 

Na ile leków przedłużyć można e-receptę przez internet i kto może je wykupić?

 Przedłużenie recepty online może dotyczyć wielu leków, przy czym dla każdego z nich przydzielana jest jedna recepta. Istnieją też zbiorcze recepty elektroniczne, obejmujące do maksymalnie 5 różnych środków. Wszystkie przedłużone leki wykupić można w jednej aptece. Takiej recepty nie trzeba realizować osobiście – wystarczy jedynie posiadać czterocyfrowy kod PIN oraz numer PESEL pacjenta, na którego przepisany został dany produkt medyczny. Dostęp o informacji o konieczności przedłużenia leku znajduje się w Internetowym Koncie Pacjenta, do którego dostęp można przydzielić każdej upoważnionej osobie. Rozwiązanie to jest szczególnie przydatne wówczas, gdy chory jest niepełnosprawny i nie ma możliwości samodzielnego zajmowania się realizacją recept. Przedłużoną e-receptę można zrealizować w każdej aptece, za wyjątkiem tych działających jako sklepy internetowe. W ich przypadku sprzedaż środków medycznych podlega pewnym ograniczeniom. Leki na receptę dostarczane są przez e-sklepy jedynie do stacjonarnych punktów aptek, z których mogą być odebrane przez pacjenta. Popularniejsze preparaty są jednak zwykle od razu dostępne, dlatego nie ma potrzeby oczekiwania na ich zamówienie.

Na jakie leki przedłużyć można e-receptę?

Przedłużenie e-recepty stosowane jest przede wszystkim w przypadku leczeniach chorób przewlekłych. Pacjent może zwrócić się w tym celu do lekarzy wielu różnych specjalizacji. Bardzo często przedłużana jest recepta na środki przeznaczone do leczenia schorzeń narządów wewnętrznych, czym zajmuje się internista przyjmujący online. Pacjent może w ten sposób kontynuować zalecaną terapię i uniknąć przykrych dolegliwości, np. problemów trawiennych, bólów reumatycznych czy kłopotów z oddychaniem. O przedłużenie recepty zwrócić można się także do ginekologa, który przyjmuje online. W takiej sytuacji lekarz może zadecydować o kontynuowaniu stosowania antykoncepcji hormonalnej, umożliwiając pacjentce możliwość szybkiego wykupienia niezbędnych środków. O przedłużenie e-recepty często też starają się rodzice, których dzieci zmagają się z różnymi schorzeniami przewlekłymi. Na podstawie konsultacji pediatra może zdalnie przepisać kolejną dawkę leku małym pacjentom, cierpiącym np. na choroby układu nerwowego, układu krążenia czy wydzielnictwa wewnętrznego. Rozwiązanie to pozwala na przedłużenie recepty bez konieczności przyprowadzania dziecka do stacjonarnego gabinetu, a tym samym niweluje ryzyko pogłębienia objawów.