Konsultacja z ginekologiem online

Nie chcesz lub nie możesz czekać na stacjonarną wizytę u ginekologa? 

Teraz możesz otrzymać e-receptę lub poradę lekarską już w ciągu kilku minut. Skontaktuj się z naszym specjalistą i otrzymaj profesjonalną pomoc.

Konsultacje lekarskie

Wybierz specjalizację lekarza i przeprowadź konsultację.

Cena: 79 zł

Skontaktuj się z nami jeśli:

To takie proste:

Krok 1

WYBIERZ USŁUGĘ

Krok 2

ZAREJESTRUJ SIĘ I DOKONAJ OPŁATY

Krok 3

UZUPEŁNIJ FORMULARZ ZDROWOTNY

Krok 4

PRZEPROWADŹ KONSULTACJĘ

ginekolog online

Przechodzisz bolesne, nieregularne miesiączki, podejrzewasz u siebie ciążę, a może po prostu chcesz coś skonsultować? Nasz specjalista porozmawia z Tobą, zaproponuje terapię a w razie potrzeby wypiszę e-receptę.

Oni nam zaufali

Konsultacja ginekologiczna online – pozostałe informacje

Ginekologia jest szczególnym działem medycyny, poświęconym profilaktyce, diagnostyce oraz leczeniu schorzeń żeńskiego układu płciowego. Obejmuje wiele działań związanych ze zdrowiem kobiet, dlatego zwykle towarzyszy im przez całe życie – w dzieciństwie, okresie nastoletnim, dorosłości oraz wieku dojrzałym. Ginekologia jest ściśle powiązana z położnictwem, prowadzeniem ciąży oraz metodami przeciwdziałania zapłodnieniu. Rozwój usług telemedycznych sprawił, że pomoc ginekologa uzyskać można online, przez telefon lub inną formę kontaktu zdalnego.  

Na czym polega konsultacja ginekologiczna online?

Poradnia ginekologiczna online pozwala na odbycie konsultacji zdalnej, co niweluje konieczność składania osobistej wizyty w gabinecie. Rozmowę ze specjalistą przeprowadzić może każda kobieta, która rozpoczęła współżycie lub ukończyła 16. rok życia. Podstawę standardowej konsultacji ginekologicznej online stanowi zebranie wywiadu lekarskiego dotyczącego występujących schorzeń, danych o cyklu miesiączkowym, aktywności seksualnej oraz innych informacji. Wskazaniem do odbycia rozmowy ze specjalistą są zarówno niepokojące objawy w obrębie układu rozrodczego, jak i profilaktyka związanych z nim chorób. Wizyta u ginekologa online pozwala też na przeprowadzanie konsultacji w sprawie problemów z zajściem w ciążę, doboru środków antykoncepcyjnych czy potrzeby wykonania różnych badań. W zależności od uzyskanych informacji, lekarz może postanowić o konieczności zlecenia konsultacji z innym specjalistą.

Jakie usługi medyczne świadczy ginekolog online?

W ramach usług telemedycznych nie jest obecnie możliwe przeprowadzenie wszystkich badań ginekologicznych, w tym badań fizykalnych, cytologii, mammografii czy USG. Wizyta u ginekologa online pozwala jednak na dokonanie wstępnej diagnostyki, ocenę dotychczasowych postępów leczenia czy wystawienie recepty elektronicznej. W czasie teleporady, specjalista jest w stanie udzielić fachowej pomocy w różnych przypadkach. Ginekolog może przedłużyć przyjmowanie antykoncepcji hormonalnej, np. w postaci tabletek czy krążków dopochwowych. Lekarz jest w stanie wystawić pacjentce zwolnienie, a także różne skierowania. Z ginekologiem skonsultować można też dotychczasowe wyniki badań, które wymagają fachowej interpretacji i analizy. Specjalista jest w stanie zdiagnozować objawy infekcji obszarów intymnych, np. zapalenie bakteryjne czy grzybicę pochwy. Istnieje też możliwość omówienia zasadności kontynuacji przyjmowania leków w ramach zastępczej terapii hormonalnej.  

Jak wygląda wizyta u ginekologa online?

Konsultacje ginekologiczne online polegają na odbyciu szczegółowej rozmowy pacjentki ze specjalistą. Lekarz zadaje pytania, a na podstawie uzyskanych odpowiedni podejmuje decyzje o rozpoczęciu leczenia, skierowaniu na badania czy wystawieniu e-recepty na niezbędne środki lecznicze. Zwolnienia, zalecenia oraz inne dokumenty przekazywane są pacjentce na maila, a w przypadku posiadania Internetowego Konta Pacjenta również przez SMS. Ginekolog może udzielić porady zarówno online, jak i przez telefon. W pierwszym przypadku konsultacja odbywa się za pośrednictwem czatu, wideorozmowy lub specjalnego formularza, a w drugim poprzez rozmowę głosową. Jeżeli ginekolog wyrazi wątpliwości co do odpowiedzi udzielanych przez pacjentkę lub widzi konkretne przeciwwskazania, może odmówić zastosowania leczenia lub wypisania e-recepty. W takiej sytuacji zwykle jest też składane zalecenie do odbycia osobistej wizyty w gabinecie. 

Jakie pytania zadaje ginekolog podczas konsultacji online?

Konsultacja z ginekologiem online wygląda zwykle podobnie. W zależności od problemu, z jakim zgłasza się pacjentka, pytania zadawane przez specjalistę mogą być jednak różne. Podczas wywiadu najczęściej omawiany jest wiek, preferowany styl życia oraz ogólny stan zdrowia, a także przebyte dotychczas choroby. Lekarz musi zebrać informacje dotyczące pierwszej i ostatniej miesiączki, regularności i długości cykli czy występowania krwawień niezwiązanych bezpośrednio z miesiączkowaniem. Jeżeli pacjentka miała wcześniej dzieci, ważną kwestią pozostaje omówienie przeszłości położniczej. W zależności od wieku, ginekolog udzielający porady online może zapytać o przebieg procesu pokwitania. Wywiad obejmuje także inne informacje, najczęściej powiązane z objawami zgłaszanymi przez pacjentkę. W zależności od przyczyn, mogą one dotyczyć np. występowania dolegliwości bólowych w miednicy mniejszej, przebytych operacji czy kłopotów z nietrzymaniem moczu. Wizyta online u ginekologa nie pozwala niestety na przeprowadzenie badania przedmiotowego zewnętrznego i wewnętrznego, dlatego w przypadku konieczności ich wykonania niezbędne jest osobiste stawienie się pacjentki w gabinecie.

Z jakimi objawami można się zgłosić na konsultacje ginekologiczne online?

W ramach telemedycyny, porady ginekologiczne udzielane są 24h na dobę przez telefon i internet. Oznacza to, że specjalistą można się skontaktować nawet w nagłych przypadkach. Na konsultację ginekologiczną online bardzo często decydują się pacjentki, u których wystąpią nietypowe dolegliwości bólowe – np. piersi lub podbrzusza. Wskazaniem do odbycia wizyty są bolesne, nieregularne lub zbyt obfite miesiączki, a także krwawienia występujące między nimi. Z porady ginekologa online można skorzystać równie wówczas, gdy pacjentka doświadczania pieczenia, świądu lub innych nieprzyjemnych dolegliwości sromu czy pochwy. Konsultacja jest ponadto zalecana przy występowaniu bólu i krwawień podczas stosunku. U pacjentek dziecięcych i nastoletnich, wskazaniem do odbycia wizyty może być zbyt wczesne lub opóźnione dojrzewanie. Lekarz ginekolog przyjmujący online jest w stanie trafnie rozpoznać wiele schorzeń układu rozrodczego. Należy do nich m.in. endometrioza, torbiele jajników, zespół policystycznych jajników, nadżerka szyjki macicy, polipy i mięśniaki macicy czy też nowotwory i choroby przenoszone drogą płciową. Do ich prawidłowej diagnostyki niezbędne są jednak specjalistyczne badania, na które skierowanie również można uzyskać podczas konsultacji ginekologicznej online

Czy lekarz ginekolog przyjmujący online może wystawić e-receptę na tabletkę „dzień po”

Wizyta ginekologiczna przeprowadzana w trybie online odbywa się bardzo szybko, ponieważ niweluje konieczność odczekiwania w kolejce do stacjonarnej placówki. Specjalista może podczas konsultacji przepisać pacjentce różne leki, o ile uzna to za zasadne. Dotyczy to również środków antykoncepcji awaryjnej, czyli tzw. tabletek „dzień po”. Ich zastosowanie wykazuje największą skuteczność w ciągu kilku dni od odbycia niezabezpieczonego stosunku płciowego, dlatego kluczowe znaczenie ma szybka interwencja. Po odbyciu rozmowy z pacjentką, ginekolog wystawia receptę online. Kod do jej realizacji przesyłany jest e-mailem lub przez SMS. Receptę elektroniczną zrealizować można w dowolnej aptece. Aby jednak lekarz zapisał pacjentce antykoncepcję awaryjną, musi przeprowadzić dokładny wywiad oraz wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Podczas konsultacji online, ginekolog może też wydać konkretne zalecenia dotyczące stosowania tabletki „dzień po”.