Konsultacja z ginekologiem online

Nie chcesz lub nie możesz czekać na stacjonarną wizytę u ginekologa? 

Teraz możesz otrzymać e-receptę lub poradę lekarską już w ciągu kilku minut. Skontaktuj się z naszym specjalistą i otrzymaj profesjonalną pomoc.

Koniecznie sprawdź jakie możliwości może zapewnić Ci porada ginekologiczna przez Internet.  Doskonale zdajemy sobie sprawę, że zdrowie intymne jest niezmiernie istotne dla kobiet w każdym wieku, dlatego umożliwiamy im dostęp do wysokiej klasy specjalistów bez wychodzenia z domu. Wbrew pozorom, porady ginekologa za pośrednictwem Internetu bądź telefonu są bardzo skuteczne i umożliwiają szybkie skonsultowanie rozmaitych dolegliwości.

Dlaczego porada ginekologiczna przez Internet cieszy się dużą popularnością?

Oferowana porada ginekologa przez telefon jest łatwo dostępna i pozwala na konsultację w dogodnym dla Pacjentki terminie. Nie musisz już stać w kolejkach oraz martwić się o dojazd do lekarza. Porady ginekologiczne online zapewniają pełne bezpieczeństwo, wygodę, a także oszczędność czasu i pieniędzy. 

Co jeszcze zyskujesz decydując się na porady lekarskie online? Ginekolog będzie dla Ciebie dostępny dokładnie wtedy, kiedy tego potrzebujesz. Umożliwiamy konsultacje z doświadczonymi specjalistami, którzy respektują dyskrecję oraz prywatność Pacjentek.  Niezależnie od Twojego miejsca zamieszkania oraz charakteru problemów intymnych, porada ginekologiczna przez telefon pomoże Ci w odpowiedni sposób zadbać o Twoje zdrowie.

Porady ginekologiczne bez wychodzenia z domu

Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie! Z uwagi na dużą oszczędność czasu, porada ginekologiczna przez Internet staje się coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem przez Pacjentki. Korzystając z naszego portalu odbędziesz rzetelną konsultację, dzięki której uzyskasz pożądaną receptę lub zwolnienie bez konieczności spędzania wielu godzin w kolejce. Czat z ginekologiem da Ci możliwość dokładnego opisania Twojego problemu oraz otrzymanie cennej informacji zwrotnej na temat dalszego postępowania. Nasi specjaliści systematycznie poszerzają swoje kompetencje, dzięki czemu świadczone porady ginekologa są zawsze rzetelne i bazują na najbardziej aktualnej wiedzy medycznej. 

Niezależnie od tego czy chcesz uzyskać szczegółowe informacje na temat antykoncepcji hormonalnej, „tabletki po” czy też zależy Ci na umówieniu się na konkretne badania, porada ginekologa przez telefon sprawdzi się doskonale. Zapomnij o problemach związanych z małą dostępnością lekarzy oraz odległymi terminami wizyt, korzystając z naszej strony przekonasz się, że umówienie się na wizytę online jest wyjątkowo proste.

Warto zaznaczyć, że porada ginekologa za pośrednictwem Internetu daja spore możliwości w zakresie załatwiania różnego rodzaju spraw. Oczywiście, w określonych przypadkach wskazana jest wizyta w Gabinecie, jednak jeśli tymczasowo nie możesz sobie na nią pozwolić, czat z ginekologiem to rozwiązanie dla Ciebie. Pacjentki mogą skonsultować m.in. nieregularne miesiączki, bóle w okolicach narządów intymnych oraz wiele innych kobiecych dolegliwości.

Konsultacja z ginekologiem online​

Zamów konsultację z lekarzem ginekologiem.

Cena: 59 zł

Antykoncepcja hormonalna

W trakcie konsultacji nasz specjalista ginekolog pomoże Ci wybrać optymalną metodę antykoncepcji dla Ciebie.

Cena: 39 zł

Antykoncepcja awaryjna

W Mojarecepta.pl oferujemy Ci dwie najskuteczniejsze “tabletki po” dostępne na rynku.

Cena: 59 zł

Skontaktuj się z nami jeśli:

To takie proste:

Krok 1

WYBIERZ USŁUGĘ

Krok 2

ZAREJESTRUJ SIĘ I DOKONAJ OPŁATY

Krok 3

UZUPEŁNIJ FORMULARZ ZDROWOTNY

Krok 4

PRZEPROWADŹ KONSULTACJĘ

ginekolog online

Przechodzisz bolesne, nieregularne miesiączki, podejrzewasz u siebie ciążę, a może po prostu chcesz coś skonsultować? Nasz specjalista porozmawia z Tobą, zaproponuje terapię a w razie potrzeby wypiszę e-receptę.

Oni nam zaufali

Konsultacja ginekologiczna online – pozostałe informacje

Ginekologia jest szczególnym działem medycyny, poświęconym profilaktyce, diagnostyce oraz leczeniu schorzeń żeńskiego układu płciowego. Obejmuje wiele działań związanych ze zdrowiem kobiet, dlatego zwykle towarzyszy im przez całe życie – w dzieciństwie, okresie nastoletnim, dorosłości oraz wieku dojrzałym. Ginekologia jest ściśle powiązana z położnictwem, prowadzeniem ciąży oraz metodami przeciwdziałania zapłodnieniu. Rozwój usług telemedycznych sprawił, że pomoc ginekologa uzyskać można online, przez telefon lub inną formę kontaktu zdalnego.  

Na czym polega konsultacja ginekologiczna online?

Poradnia ginekologiczna online pozwala na odbycie konsultacji zdalnej, co niweluje konieczność składania osobistej wizyty w gabinecie. Rozmowę ze specjalistą przeprowadzić może każda kobieta, która rozpoczęła współżycie lub ukończyła 16. rok życia. Podstawę standardowej konsultacji ginekologicznej online stanowi zebranie wywiadu lekarskiego dotyczącego występujących schorzeń, danych o cyklu miesiączkowym, aktywności seksualnej oraz innych informacji. Wskazaniem do odbycia rozmowy ze specjalistą są zarówno niepokojące objawy w obrębie układu rozrodczego, jak i profilaktyka związanych z nim chorób. Wizyta u ginekologa online pozwala też na przeprowadzanie konsultacji w sprawie problemów z zajściem w ciążę, doboru środków antykoncepcyjnych czy potrzeby wykonania różnych badań. W zależności od uzyskanych informacji, lekarz może postanowić o konieczności zlecenia konsultacji z innym specjalistą.

Jakie usługi medyczne świadczy ginekolog online?

W ramach usług telemedycznych nie jest obecnie możliwe przeprowadzenie wszystkich badań ginekologicznych, w tym badań fizykalnych, cytologii, mammografii czy USG. Wizyta u ginekologa online pozwala jednak na dokonanie wstępnej diagnostyki, ocenę dotychczasowych postępów leczenia czy wystawienie recepty elektronicznej. W czasie teleporady, specjalista jest w stanie udzielić fachowej pomocy w różnych przypadkach. Ginekolog może przedłużyć przyjmowanie antykoncepcji hormonalnej, np. w postaci tabletek czy krążków dopochwowych. Lekarz jest w stanie wystawić pacjentce zwolnienie, a także różne skierowania. Z ginekologiem skonsultować można też dotychczasowe wyniki badań, które wymagają fachowej interpretacji i analizy. Specjalista jest w stanie zdiagnozować objawy infekcji obszarów intymnych, np. zapalenie bakteryjne czy grzybicę pochwy. Istnieje też możliwość omówienia zasadności kontynuacji przyjmowania leków w ramach zastępczej terapii hormonalnej.  

Jak wygląda wizyta u ginekologa online?

Konsultacje ginekologiczne online polegają na odbyciu szczegółowej rozmowy pacjentki ze specjalistą. Lekarz zadaje pytania, a na podstawie uzyskanych odpowiedni podejmuje decyzje o rozpoczęciu leczenia, skierowaniu na badania czy wystawieniu e-recepty na niezbędne środki lecznicze. Zwolnienia, zalecenia oraz inne dokumenty przekazywane są pacjentce na maila, a w przypadku posiadania Internetowego Konta Pacjenta również przez SMS. Ginekolog może udzielić porady zarówno online, jak i przez telefon. W pierwszym przypadku konsultacja odbywa się za pośrednictwem czatu, wideorozmowy lub specjalnego formularza, a w drugim poprzez rozmowę głosową. Jeżeli ginekolog wyrazi wątpliwości co do odpowiedzi udzielanych przez pacjentkę lub widzi konkretne przeciwwskazania, może odmówić zastosowania leczenia lub wypisania e-recepty. W takiej sytuacji zwykle jest też składane zalecenie do odbycia osobistej wizyty w gabinecie. 

Jakie pytania zadaje ginekolog podczas konsultacji online?

Konsultacja z ginekologiem online wygląda zwykle podobnie. W zależności od problemu, z jakim zgłasza się pacjentka, pytania zadawane przez specjalistę mogą być jednak różne. Podczas wywiadu najczęściej omawiany jest wiek, preferowany styl życia oraz ogólny stan zdrowia, a także przebyte dotychczas choroby. Lekarz musi zebrać informacje dotyczące pierwszej i ostatniej miesiączki, regularności i długości cykli czy występowania krwawień niezwiązanych bezpośrednio z miesiączkowaniem. Jeżeli pacjentka miała wcześniej dzieci, ważną kwestią pozostaje omówienie przeszłości położniczej. W zależności od wieku, ginekolog udzielający porady online może zapytać o przebieg procesu pokwitania. Wywiad obejmuje także inne informacje, najczęściej powiązane z objawami zgłaszanymi przez pacjentkę. W zależności od przyczyn, mogą one dotyczyć np. występowania dolegliwości bólowych w miednicy mniejszej, przebytych operacji czy kłopotów z nietrzymaniem moczu. Wizyta online u ginekologa nie pozwala niestety na przeprowadzenie badania przedmiotowego zewnętrznego i wewnętrznego, dlatego w przypadku konieczności ich wykonania niezbędne jest osobiste stawienie się pacjentki w gabinecie.

Z jakimi objawami można się zgłosić na konsultacje ginekologiczne online?

W ramach telemedycyny, porady ginekologiczne udzielane są 24h na dobę przez telefon i internet. Oznacza to, że specjalistą można się skontaktować nawet w nagłych przypadkach. Na konsultację ginekologiczną online bardzo często decydują się pacjentki, u których wystąpią nietypowe dolegliwości bólowe – np. piersi lub podbrzusza. Wskazaniem do odbycia wizyty są bolesne, nieregularne lub zbyt obfite miesiączki, a także krwawienia występujące między nimi. Z porady ginekologa online można skorzystać równie wówczas, gdy pacjentka doświadczania pieczenia, świądu lub innych nieprzyjemnych dolegliwości sromu czy pochwy. Konsultacja jest ponadto zalecana przy występowaniu bólu i krwawień podczas stosunku. U pacjentek dziecięcych i nastoletnich, wskazaniem do odbycia wizyty może być zbyt wczesne lub opóźnione dojrzewanie. Lekarz ginekolog przyjmujący online jest w stanie trafnie rozpoznać wiele schorzeń układu rozrodczego. Należy do nich m.in. endometrioza, torbiele jajników, zespół policystycznych jajników, nadżerka szyjki macicy, polipy i mięśniaki macicy czy też nowotwory i choroby przenoszone drogą płciową. Do ich prawidłowej diagnostyki niezbędne są jednak specjalistyczne badania, na które skierowanie również można uzyskać podczas konsultacji ginekologicznej online

Czy lekarz ginekolog przyjmujący online może wystawić e-receptę na tabletkę „dzień po”

Wizyta ginekologiczna przeprowadzana w trybie online odbywa się bardzo szybko, ponieważ niweluje konieczność odczekiwania w kolejce do stacjonarnej placówki. Specjalista może podczas konsultacji przepisać pacjentce różne leki, o ile uzna to za zasadne. Dotyczy to również środków antykoncepcji awaryjnej, czyli tzw. tabletek „dzień po”. Ich zastosowanie wykazuje największą skuteczność w ciągu kilku dni od odbycia niezabezpieczonego stosunku płciowego, dlatego kluczowe znaczenie ma szybka interwencja. Po odbyciu rozmowy z pacjentką, ginekolog wystawia receptę online. Kod do jej realizacji przesyłany jest e-mailem lub przez SMS. Receptę elektroniczną zrealizować można w dowolnej aptece. Aby jednak lekarz zapisał pacjentce antykoncepcję awaryjną, musi przeprowadzić dokładny wywiad oraz wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Podczas konsultacji online, ginekolog może też wydać konkretne zalecenia dotyczące stosowania tabletki „dzień po”.

Jak wygląda wystawianie recepty online od ginekologa?

Aby ginekolog online mógł wystawić e- receptę na potrzebne produkty farmaceutyczne, powinien uzyskać kilka ważnych informacji. Do wystawienia dokumentacji umożliwiającej wykupienie leków niezbędny jest numer PESEL. Pacjentka powinna też dokładnie określić powód przyjmowania danego preparatu, np. potrzebę kontynuowania antykoncepcji hormonalnej. W takim przypadku wystarczy szybka konsultacja ginekologiczna online z opcją przedłużenia e-recepty. Jeżeli natomiast potrzebny jest lek nieprzyjmowany regularnie, lekarz musi uprzednio przeprowadzić wywiad medyczny oraz ustalić faktyczną zasadność dla przyjmowania danego preparatu przez pacjentkę. Umówienie e-wizyty na konkretny termin trwa zaledwie 2-3 minuty, natomiast same konsultacje ginekologiczne online rzadko przebiegają powyżej 20 minut. W zależności od potrzeby, rozmowa z lekarzem może zostać przedłużona lub skrócona. Recepta online od ginekologa wystawiana jest natomiast bardzo szybko, dzięki czemu można ją zrealizować praktycznie od razu po otrzymaniu niezbędnego kodu.

Czego potrzebuje ginekolog do wystawienia e-recepty?

Porady ginekologiczne online mogą skupiać się na różnych potrzebach i problemach zdrowotnych pacjentek. Dotyczy to zarówno rutynowych przypadków, jak i bardzo pilnych sytuacji, wymagających szybkiej interwencji specjalisty. Po wybraniu usługi i dokonaniu opłaty, wystarczy jedynie uzupełnić formularz zdrowotny. Podobnie jak w przypadku normalnych przychodni, skorzystanie z e-konsultacji wymaga wcześniejszej rejestracji. Proces ten przyspiesza obsługę pacjentów, co jest korzystne także dla samych lekarzy. Informacje zamieszczane w formularzu są niezbędne dla specjalisty, zwłaszcza w przypadku potrzeby przedłużenia recepty elektronicznej. Ginekolog powinien otrzymać dane dotyczące nazwy preparatu, a także liczby potrzebnych opakowań. Górna granica ilości przepisywanych leków ustalana jest przez przepisy prawa farmaceutycznego. Jeżeli natomiast specjaliście trzeba przedstawić wyniki badań, można je wcześniej zeskanować lub wykonać wyraźne zdjęcie. Zapoznając się z nimi, lekarz może podejmować trafniejsze decyzje diagnostyczne oraz usprawnić przebieg e-wizyty.

Jakie informacje należy przekazać ginekologowi przed odbyciem konsultacji?

Ginekolog online 24h do dobę przyjmuje wiele zgłoszeń, dlatego każde z nich powinno być precyzyjnie przygotowane i nie może zawierać żadnych błędnych informacji. W formularzu należy przede wszystkim określić powody skłaniające do odbycia e-wizyty, włącznie z rodzajem występujących dolegliwości, szczegółowym opisem objawów oraz momentem ich wystąpienia. Konieczne jest też podanie informacji o przyjmowanych lekach czy fakcie chorowania na różne schorzenia przewlekłe, takie jak anemia, zakrzepica żył, cukrzyca, wrzody żołądka, astma oskrzelowa, choroby przewodu pokarmowego czy choroba niedokrwienna serca. Lekarz powinien zostać również poinformowany o chorobach nowotworowych, przebytych operacjach czy występujących uczuleniach na leki. Pacjentka musi ponadto powiadomić ginekologa o ewentualnym fakcie bycia w ciąży, podać datę ostatniej miesiączki oraz przekazać inne informacje niezbędne dla efektywnej diagnostyki.

Czy konsultacje ginekologiczne online mają jakieś ograniczenia?

Konsultacje ginekologiczne online mają pewne ograniczenia. Specjalista nie jest w stanie przeprowadzić w takiej formie badania fizykalnego, ginekologiczno-położniczego czy ultrasonograficznego, a także pobrać cytologii. W przypadku pacjentek w ciąży nie ma możliwości oceny dobrostanu płodu, określenia zagrożeń porodu przedwczesnego czy ustalenia daty porodu w ciąży donoszonej. Lekarz może jednak zdalnie zlecić wykonanie wielu testów, a następnie zinterpretować wyniki przedstawione mu w formie elektronicznej podczas kolejnej wizyty. Poradnia ginekologiczna online nie wymaga od pacjentki fizycznego stawienia się w gabinecie, dlatego może ona poprosić o poradę bez wychodzenia z domu i otrzymać ją z praktycznie dowolnego miejsca na świecie.

Przez jakie pacjentki najczęściej wybierana jest konsultacja ginekologiczna online?

Lekarz ginekolog online najczęściej wybierany jest przez stosunkowo młode pacjentki, które posiadają naturalną łatwość korzystania z internetu oraz czują się swobodnie w cyfrowym świecie. Dla takich kobiet nawiązywanie zdalnego kontaktu jest codziennością, dlatego w wielu sytuacjach nawet preferują odbycie e-konsultacji nad standardową wizytą stacjonarną. Nieco inaczej wygląda to w przypadku pacjentek nieco starszych, ponieważ panie w weku pomenopauzalnym oraz seniorki również potrzebują pomocy ginekologa. Przyczyną wizyty może być zarówno ocena dolegliwości, jak i potrzebna recepta. Niektóre starsze pacjentki mają większy opór przed zdalnymi konsultacjami, jednak w pilnych sytuacjach ginekolog online często okazuje się dla nich optymalnym rozwiązaniem. Niwelują bowiem konieczność osobistego odwiedzania lekarza, a tym samym rezerwowania terminu wizyty, dojazdu do przychodni czy oczekiwania w kolejce do gabinetu.

Czy do wizyty online u ginekologa trzeba się przygotowywać?

Konsultacja ginekologiczna online nie wymaga szczególnych przygotowań od pacjentki pod względem fizykalnym. Konieczne jest jednak zadbanie o kwestie umożliwiające potwierdzenie tożsamości pacjentki, włącznie z numerem PESEL. Nie bez znaczenia pozostaje też odpowiednia identyfikacja problemów zdrowotnych, zwłaszcza gdy celem e-konsultacji jest recepta na konkretne leki. W takiej sytuacji lekarz ginekolog online powinien mieć dostęp do wyników badań, które pacjentka chce z nim omówić. Dotyczy to różnych standardowych testów, takich jak np. USG czy cytologia. Ginekolog online powinien otrzymać wyniki badań wcześniej lub bezpośrednio podczas e-konsultacji. Poza przygotowaniem dokumentacji, warto też dokładnie zastanowić się nad kwestiami omawianymi z lekarze. Pacjentka powinna pamiętać o niezatajaniu historii chorób czy leczenia, a także występujących aktualnie dolegliwości. Nie bez znaczenia pozostają przyjmowane na stałe leki czy środki antykoncepcyjne.

Czy z ginekologiem online można skonsultować się za darmo?

Jeżeli dany specjalista ma podpisaną umowę na świadczenie usług w ramach NFZ, konsultacja ginekologiczna online może być przez niego udzielona bezpłatnie ubezpieczonym pacjentom. Z takim rozwiązaniem wiążą się jednak pewne uniedogodnienia, takie jak konieczność długiego oczekiwania na wolny termin. Teoretycznie darmowa porada ginekologiczna online jest więc możliwa, jednak w praktyce trudno uzyskać ją od ręki. Odbycie zdalnej e-wizyty za pośrednictwem platformy wiąże się z dużym kosztem, co ma szczególne znaczenie dla pacjentek potrzebujących wsparcia przy wielu różnych problemach ginekologicznych. Konsultacja ginekologiczna online odbywa się zawsze na takich samych warunkach, niezależnie od celu rozmowy – np. przedłużenia przyjmowanej antykoncepcji hormonalnej, wprowadzenia hormonalnej terapii zastępczej, leczenia infekcji intymnych czy przeciwdziałania chorobom wenerycznym w rodzaju bakteryjnego zapalenia pochwy.

Czy konsultacja z ginekologiem online jest wystarczająca?

Jeżeli konsultacja ginekologiczna online okaże się niewystarczająca do rozwiązania problemu pacjentki, specjalista może zalecić osobiste odwiedziny w gabinecie. Taka sytuacja występuje np. wówczas, gdy przepisanie leków wymaga przeprowadzenia dodatkowych badań fizykalnych. Jeżeli pojawią się takie wskazania, recepta online od ginekologa wystawiana jest w terminie późniejszym po okazaniu wyników testów. Ze zdalnych konsultacji mogą też korzystać obcokrajowcy. Jeżeli pacjentka posiada przyznany numer PESEL, cały proces jest bardzo prosty i nie odbiega znacząco od tego realizowanego w przypadku polskich obywatelek. W przeciwnym razie konieczne jest wcześniejsze przygotowanie numeru innego dokumentu identyfikacyjnego, najlepiej paszportu. Niezbędne będzie też podanie informacji o państwie wydającym, daty urodzenia pacjentki oraz adresu zamieszkania w Polsce, włącznie z województwem i kodem pocztowym. Dane te są wystarczające zarówno do odbycia e-konsultacji, jak i wystawienia recepty elektronicznej online.